DOBOJSKI INFO PITA: Otvaranje nove bolnice neće biti pred izbore?

Objekat nove Bolnice "Sveti apostol Luka" u dobojskom naselju Usora trebao bi biti u funkciji tokom maja i neće biti produženja rokova, rekao je gradonačelnik Doboja Boris Jerinić nakon današnjeg sastanka sa predstavnicima kompanije "Čajna Sinofarm internešnel korporejšn", koji je izvođač radova.

DOBOJ: Od koncesione naknade planirano 350.000 KM

Grad Doboj planira da na osnovu koncesionih naknada ove godine prihoduje 350.000 KM, što je za 49.526 KM manje u odnosu na prošlu godinu kada je ostvareno 399.529 KM, rečeno je na današnjoj javnoj raspravi o Nacrtu plana korištenja sredstava ostvarenih od koncesionih naknada.

BORBA PROTIV KORUPCIJE U DOBOJU: Mobilizacija za pravdu i transparentne izbore (VIDEO)

U susret lokalnim izborima koji se očekuju ove jeseni, predsjednik liste "Za pravdu i red - Nebojša Vukanović", Nebojša Vukanović, prisustvovao je juče sastanku Povjereništva svoje stranke u Doboju. Cilj ovog skupa bio je okupljanje i mobilizacija snaga u pripremi za predstojeće izazove, sa posebnim fokusom na borbu protiv, kako je rečeno, "nakaradnog sistema" i lokalnih vlastodržaca Obrena Petrovića i Borisa Jerinića.

KONAČNO PRIZNANJE MINISTRA: Nemamo novca u budžetu. Nema povećanja plata?

U političkoj areni Republike Srpske, rijetko koji slučaj je izazvao toliko kontroverzi i opravdane kritike kao što je to postavljanje sadašnjeg ministra pravde. Njegovo imenovanje je, bez sumnje, predstavljalo ne samo iznenađenje već i razočaranje za one koji su se nadali progresivnijoj i odgovornijoj administraciji. S vremenom se pokazalo da Republika Srpska nikada nije imala na poziciji ministra pravde osobu koja bi u većoj mjeri manifestovala diletantizam i poslušnost.

PRAVNI DUALIZAM U REPUBLICI SRPSKOJ: Vlasti šute nakon presude. Ministar Bukejlović zanijemio!

Prošlo je već šest dana otkako je Okružni sud u Banjoj Luci donio odluku koja je u direktnom sukobu sa Zakonom o neprimjenjivanju odluka Ustavnog suda BiH, kojeg je usvojila Narodna skupština Republike Srpske, a Vlada Republike Srpske i Ministarstvo pravde ostaju nijemi. Ova situacija, koju je istaknuo Milko Grmuša, odbornik PDP-a u Skupštini grada Banjaluka, otvara brojna pitanja o pravnoj konzistentnosti i autoritetu zakonodavnih tijela u Republici Srpskoj.

Najnoviji komentari

Iguman Isaija je postavio/la komentar u KOSTAJNICA: Penzioneri posjetili manastir Gomionicu
Sve ćaci do ćacija... Japanski pennzioneri glavu poturaju za omladinu, a srpski vade krv omladini
Istina! Pričaju da na lažnim CIPS prijavama lovu uzimaju sve od najbližih saradnika uprave pa dole p...
Niko kao SNSD nije uzurpirao kompletan javni sektor i instalirao debilne, nesposobne poslušnike koji...
Zašto se uvijek spominje SNSD? Zar je drugačije u Banjoj Luci, Tesliću ili Bijeljini? Tamo nema SNSD...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info