- Slaviša Pavlović Urednik
- Politika
- Pregleda: 2036
ĐAJIĆ DEMANTOVAO DA JE UKC KLASTER “Imamo oko 50 zaraženih, 2,2 odsto zaposlenih”
Generalni direktor UKC RS Vlado Đajić demantovao je da je ova zdravstvena ustanova klaster korona virusa.
Generalni direktor UKC RS Vlado Đajić demantovao je da je ova zdravstvena ustanova klaster korona virusa.
Doktor medicine i član Glavnog odbora PDP-a Saša Borjan izjavio je danas da javnost ovih dana svjedoči da oštre represivne mjere koje je građanima uvela Vlada Republike Srpske ne daju adekvatne rezultate, što se ogleda u zabrinjavajućem povećanju oboljelih proteklih dana u cijeloj Republici Srpskoj, a pogotovo u Banjoj Luci.
Kao što u olujna, burna i teška vremena vihori i kovitlaci talog i mulj sa dna privremeno izbace na površinu, tako u političkim burama, olujama i nemirnim vremenima na vrh iskoče ljudska ništavila, moralne amebe, razno političko smeće, otpad i potonji od potonjih nesoja. Jedan od takvih je i dobojski Omer-beg, kako ga nazvaše partijski drugovi iz SNSD-a prije nego im se priklonio, predratni kadrovik i saradnik UDBE, u potonja vremena nekrunisani vladar Doboja i okoline. U svakom normalnom i uređenom društvu, koje je prošlo lustraciju, (onomo)on bi bio na stubu srama, zbog predratnog uhođenja, prljavih poslova, pljačke i progona u ratu, posleratnog svjedočenja protiv najbližih saradnika i prebacivanja odgovornosti na druge kako bi spasio svoju glavu, poratne političke korupcije, kriminala, trgovine, političke prostitucije…
Skupština grada Doboj usvojila je danas rebalans budžeta za ovu godinu u iznosu od 79.844.770 KM, koji je veći za 14.350.770 KM od plana, i set mjera u borbi protiv posljedica epidemije virusa korona.
Pandemija virusa korona ujedinila je odbornike Skupštine grada Doboj koji su na vanrednoj sjednici lokalnog parlamenta jednoglasno usvojili sve odluke koje su se odnosile na Covid 19, ali za ostale tačke dnevnog reda nisu svi odbornici podigli plave kartice na kojim piše za.
Odbornici Skupštine grada Doboja raspravljaće danas na vanrednoj sjednici o setu mjera za ublažavanje posljedica epidemije virusa korona u ovoj lokalnoj zajednici, kao i o rebalansu budžeta.
Nakon mjesec i po dana pauze odbornici Skupštine grada Doboj će sutra ponovo sjesti u skupštinske klupe na vanrednoj sjednici, prvoj takvoj u ovom mandatu, a samo jedan od 31 odbornika će opravdano izostati, i to zbog dvonedjeljne izolacije.
Ponedeljak, 22 Jun 2026

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...
Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info