Šmit progovorio o posjeti Srpskoj "Preporučujem Dodiku da više ne tjera svoje sebične ludosti, neka se spremi na neke neugodne trenutke"

Šmit progovorio o posjeti Srpskoj "Preporučujem Dodiku da više ne tjera svoje sebične ludosti, neka se spremi na neke neugodne trenutke"

Kristijan Šmit, kojeg institucije Srpske ne priznaju za visokog predstavnika u BiH govorio je o naredbama Milorada Dodika da ukoliko uđe Republiku Srpsku će biti uhapšen.

Šmit je otkrio da li planira posjetiti Srpsku u narednim danima.

– Tamo zapravo imam termine u narednih nekoliko dana i sedmica, posebno u Banjaluci, ali i u drugim gradovima. Ja se toga držim i preporučujem Dodiku da više ne tjera svoje sebične ludosti – rekao je Šmit za FAZ.

Šmit je poručio da on Srpskoj ne donosi ništa dobro.

– Tada će njegove pristalice shvatiti da on ne radi uvijek ono što kaže i da svojoj zemlji ne donosi ništa dobro –  kazao je Šmit.

Šmit je istakao da Dodik nema nadležnost i ovlašenja da naredi njegovo hapšenje.

– Zaštićen sam Bečkom diplomatskom konvencijom i samim tim ionako uživam imunitet i pored toga Dodik ne bi imao nadležnost da me uhapsi ili naredi hapšenje jer nema ovlaštenja da daje upute policiji. Tužilaštvo bi to prvo moralo da razjasni. Dodik je već pokušao da me prijavi u Republici Srpskoj, a pametno banjalučko javno tužilaštvo je, iz mjera predostrožnosti, ovaj postupak odmah proslijedilo Državnom javnom tužilaštvu u Sarajevu, od kojeg dalje ništa nisam čuo. Na kraju, ali ne i najmanje važno, Dodikovo ponašanje je šamar EU koja pokušava unaprijediti vladavinu prava u Bosni i Hercegovini. Vara se ako smatra da za njega postoje posebna prava ili posebni propisi. Dakle, gospodin Dodik bi se trebao pripremiti za neke prilično neugodne trenutke –  rekao je Šmit, prenosi N1.

Kristijan Šmit je prokomentarisao i smjenu Dodika.

– Ovo su razmatranja koja se ne iznose unaprijed. Međutim, protiv gospodina Dodika već je u toku istraga. Između ostalog, vidjećemo kako će se međunarodna zajednica nositi s nekim ko svojim djelima masovno torpedira evropski put Bosne i Hercegovine , a istovremeno djeluje kao bliski saveznik Vladimira Putina – kazao je Šmit.

Septembar 18, 2025

VRIJEME: Sunčano i toplije, temperature do 28 stepeni

Republiku Srpsku danas očekuje stabilno i pretežno sunčano vrijeme pod uticajem izraženog anticiklona, čiji se…
Septembar 19, 2025

PUTEVI: Saobraćaj uglavnom redovan, oprez zbog radova i magle

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj odvija redovno, po pretežno suvim kolovozima. Vozačima…
Septembar 19, 2025

VRIJEME: Sunčano i vrlo toplo, mjestimično jutarnja magla

Sinoptička situacija pokazuje nastavak uticaja grebena sa jugozapada, uz dotok toplije vazdušne mase. U prizemlju…
Septembar 19, 2025

Porezi za godinu dana porasli za oko 1,2 milijarde KM

BANJALUKA, SARAJEVO - Za osam mjeseci ove godine Uprava za indirektno oporezivanje BiH (UIO BiH),…
Septembar 19, 2025

Prosječna plata u BiH u julu iznosila 1.601 KM

 Prosječna mjesečna neto plata zaposlenih u pravnim licima u Bosni i Hercegovini u julu 2025.…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Cuj naredno.. a do sad se kroz prste gledalo?
Vi ste "Ćaciji" carevi!🤣
Ре Лазар je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
ХахахахаахаЈошић Данијел патриота.....мојне шеви Лазо, заболи ме тиба....Де питај Данијела, јел масн...
Jošič je morao svega da se naguta,i svašta je radio da se izgradi kao institucija.Još uvjek nije dos...
Ma neka ba ljudi, "naši" su, mi ih birali... je postavio/la komentar u Skoro milion maraka za lizing vozila: pitanja bez odgovora u Doboju
Daće oni nama čarobni napitak, od po jedne kašičice religijskih osjećanja, patriotizma i 'brige' o p...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info