Član Predsjedništva SNSD-a i predsjednik Kluba odbornika istoimene stranke u gradskom parlamentu Doboja, Sanja Vulić, rekla je za Press da mladi u Republici Srpskoj treba da budu kreatori sredine u kojoj žive.
U razgovoru sa jednom od najreprezentativnijih mladih aktera na političkoj sceni Republike Srpske, dotakli smo se mnogobrojih aktuelnih tema današnjice od problema sa kojima se susreće populacija mladih ljudi, kojoj Vulićeva i sama prirada, do krajnjih političkih ciljeva, te predstojećih lokalnih izbora u oktobru ove godine.
Na pitanje koji su to problemi sa kojima se mladi susreću u Republici Srpskoj i da li ih oni sputavaju i čine pasivnim, pa uglavno razmišljaju o odlasku u iniostrastvo, Vulićeva odgovara:
"Osnovni i najveći problem mladih je tiha želja za promjenom sredine i napredovanjem 'tamo, negdje, daleko'. Važno je da mladi postanu kreatori sredine u kojoj žive, da plodove svoga rada, bez obzira na sve probleme, daju Republici Srpskoj. Zato je važno da je volimo, njegujemo i živimo u njoj".
Vulićeva ističe važnost društvene aktivacije mladih ljudi, naglašavajući da za takvu vrstu aktivnosti nije nužno biti stranački opredijeljen:
"Isključiv i nijemi posmatrač sklon kritikovanju nikako ne može da doprinese borbi za perspektivniju budućnost. Važno je da mladi ljudi budu lično svoji saveznici, da teže ka ostvarivanju svojih ideja i ciljeva, te da budu društveno aktivni".
Kao neko ko je i sada u skupštinskom sazivu, Vulićeva je dala maksimum u borbi za interese građana Doboja:
"Morate imati na umu da samo većina okupljena oko ideje za promjenama može napraviti pozitivan iskorak. Pojedinac, poput mene, može doprinijeti isključivo buđenju svijesti građana, informisati ih, a informacije šaljem na sve načine, od društvenih mreža, medija, ličnih kontakata..."
Politički cilj kojim se Vulićeva vodi jeste promjena vlasti u Doboju, koju naziva 'nakaradnom' i za koju smatra da je unazadila grad shvatanjem politike kao trgovine i stvaranjem jedne klijentelističke mreže koja onemogućava razvoj.
Vulićeva kao borac za pozitivne promjene vjeruje u građane Doboja i Republike Srpske, te smatra da će joj na osnovu dosadašnjeg zalaganja dati svoje povjerenje.
"U prethodnom periodu sam se javno i odlučno borila protiv svih negativnih pojava, a nakon izbora, vjerujem da ćemo učiniti korake koji će omogućiti da i Doboj ide putem otvorenih, razvijenih i modernih sredina kao i okolne zajednice u kojima je na vlasti SNSD", zaključila je Sanja Vulić za Press.