Predsjednik DNS Nenad Nešić ponovo je zatražio od Centralne izborne komisije BiH da donese odluku o poništavanju izbora u Doboju i raspiše nove, koji bi bili održani u skladu sa zakonom i demokratskom procedurom.
Takođe, zatražio je od pravosudnih organa da procesuiraju sve odgovorne za izborne prevare koje su se desile u Doboju na izborima 15. novembra.
– Mora se prekinuti izborno razbojništvo. Dugo su se izborne prevare u Doboju gurale pod tepih. Vrijeme je da sve izađe na svjetlost dana. Vrijeme je da se lokalnim šerifima koji su privatizovali ne samo izborni proces već i cijeli grad, stane na put! Nervoza koju pokazuju samozvani gospodari Doboja, govori da su svjesni svih nezakonitosti koje su se desile na dan izbora i da podmetanjem zaposlenih u gradskoj upravi pokušavaju da zaštite sebe od odgovornosti – saopštio je Nešić.
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu:
Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske
Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!