DOBOJ: Pet razloga zbog kojih će Srđan Todorović biti poslanik u NS RS

DOBOJ: Pet razloga zbog kojih će Srđan Todorović biti poslanik u NS RS

Čak ako i ne izlazite na izbore, ako ste od onih koji vjeruju da je jedino rješenje otići negdje u Njemačku ili Slovačku, a izborni proces smatrate običnom farsom – krajičkom oka ste morali vidjeti jedan od bilborda sa kojih vas „posmatraju“ političari iz predizborne utrke.

Što je više tih sa plakata, u vama kipti bijes jer niko od njih nije onaj kome bi dali svoj glas.

Gotovo ustaljeno mišljenje je da su „svi isti“, „nikada ništa se neće popraviti“, „varaju nas i potkradaju godinama“, „zbog njih ćemo biti zemlja staraca“ i tako do beskraja.

Međutim, ponekad se desi da upravo tip glasača iz ovog uvoda presudi ko je siguran favorit, jer na dan izbora oni imaju svog pobjednika i u jutarnjim časovima među prvima su pred glasačkom kutijom.

Iako ne žele biti dio velike farse zaokružuju ime Srđana Todorovića, kandidata Socijalističke partije u izbornoj jedinici 5. Zbog čega?

Evo pet razloga zbog kojih će Srđan Todorović biti izabran za narodnog poslanika.

  1. Njegovo ime ne vezuje se samo za jedan od toponima: Krnjin, Ozren, Trebava ili Vučijak.

On je momak sa dobojskog asfalta. Dovoljno emancipovan i ležeran, dovoljno drzak da na youtube kanalu Obrenu Petroviću ili drugim autoritetima kaže u lice ono što drugi ne smiju ni da pomisle. Ko god bude glasao za njega, glasaće protiv autoriteta i od njega se očekuje da im se suprostavi. Što god bude radio, u njegovom potpisu će pisati Dobojlija a to je ono što podjednako privlači Krnjin, Ozren, Trebavu i Vučijak.

  1. Kroz Socijalističku partiju već je izgradio mrežu uticajnih kadrova koji su na značajnim funkcijama u izbornoj jedinici 5. Oni su veliki zupčanici koji će pokrenuti male zupčanike na glasačkoj mašineriji za manje od mjesec dana. Njihovi glasovi nisu upitni, upitno je samo do koliko sati će na dan izbora kvota biti ispunjena, slično kao kada je na listi SNSD-a, u istoj izbornoj jedinici bio zaboravljeni Stojan Lazarević koji je kasnije iznevjerio svoje birače. Todorović je taj diplomski davno odbranio i po svemu sudeći nema namjeru da ga poslije četri godine zaborave.
  1. 44 godine je mlađi od najstarijeg i najuticajnijeg Trebavskog političara Uroša Gostića. Imaju jednu zajedničku crtu i potpuno različite karaktere, a to je ono što opako privlači nezadovoljne birače. Todorović je kao i Gostić bivši bankar i vrlo dobro poznaje kretanje novca. Sve ostalo im je različito – čak i krvna grupa. Zadnjih decenija Gostić je stekao mnogo nepopularnih nadimaka a Srđan Todorović samo jedan – Srđo. Tako je postao „momak iz komšuluka“, neko s kim bi rado popili jutarnju kavicu i razglabali o dobojskim političarima.
  1. Srđo se sa bilborda smiješi i podsmijava svojim protivkandidatima. Dok su većina drugih, čak i kandidati iz koalicije „mrtvi ozbiljni“ on je pokazao dvojke. Fotograf PR agencije koji ga je fotkao za bilbord držao je kandidatsku listu jedne političke partije i to ga je nasmijalo do suza. I to odmah poslije prvog imena koje je pročitao. Kaže da će tek poslije izbora otkriti o kojoj političkoj partiji je riječ koja je izazvala toliku salvu smijeha.
  1. Napravio je kompatibilan miks kampanje na internetu i rada na terenu, čak i onom ruralnom. Ne zaboravlja da su androidi podjednako zastupljeni u soliteru i na poljoprivrednim imanjima. Prednost daje portalima koji su ga već uveli u skupštinske klupe i svakodnevno mobilišu birače koji znaju šta je pamet, politika i bankarstvo.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

@skoro pa SVI na ovoj temi je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
A može li bez spominjanja građana, naših sugrađana i drugih etničkih i religijskih pripadnosti u neg...
Po ko zna koji put popravljeno, po ko zna koji put devastirano. I nikada se neće pronaći počinioci. ...
Čuj – „naredno“... A do sada se kroz prste gledalo?
Nikog nisam spomenuo u negativnom kontekstu ni sa jedne etničke grupe ni političke pripadnosti. Samo...
Nesposobni da se pozabave nevaspitanom i bahatom djecom koja uništavaju igralište.Kako onda da očeku...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info