DOBOJ: Novi gradonačelnik poslije Nove godine

DOBOJ: Novi gradonačelnik poslije Nove godine

Doboj ostaje bez gradonačelnika... Izbori za gradonačelnika Doboja biće raspisani tri dana nakon što Obren Petrović preuzme svoj poslanički mandat, pojasnio je Nenad Paleksić, predsjednik Gradske izborne komisije, a najkasnije 90 dana od tada moraju biti održani izbori, odnosno najkasnije u februaru.

Ko će biti kandidat za novog gradonačelnika Doboja zavisi isključivo od dogovora Obrena Petrovića i lidera dobojskog SNSD-a Uroša Gostića, tvrde upućeni.

U orbitu su lansirana dva SDS-ova imena, jedno poznato odranije - Boris Jerinić, te jedno novo - Ognjen Mitrović, nekadašnji SNSD-ov odbornik u Skupštini grada Doboj, a sada SDS-ov direktor ovdašnjeg "Vodovoda".

Gostić navodi da će biti predložen zajednički kandidat za tu poziciju, a njegovo ime biće javnosti predstavljeno tek nakon Nove godine.

"On neće biti kandidat svih stranaka, ali vjerujem da će to ime podržati i partije koje su sa nama u koaliciji, jer nema razloga da tako ne bude", kaže Gostić te dodaje da o imenima Petrović i on još nisu razgovarali.

Boris Jerinić, i dalje aktuelni zamjenik ministra odbrane BiH, na pitanje da li je on novi gradonačelnik nedavno se samo osmijehnuo te kazao da je rano o tome govoriti.

Zbog turbulencija u SDS-u, koje su kulminirale raspuštanjem Gradskog odbora u Doboju, priča o vanrednim izborima za gradonačelnika je potisnuta u drugi plan, ali Obren Petrović kaže da im je cilj stabilizacija prilika i priprema za vanredne izbore, te da očekuju punu podršku i ostalih partija koje učestvuju u lokalnoj vlasti.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

Jest, a tvoj Dodik je inače nosilac spomenice za ratne zasluge prilikom stvaranja Republike Srpske!?...
Pogledaj federalne medije tamo ces najcesce vidjet sds i pdp politicare za mene rvi je to dovoljno
Pa ne znam ja baš ko je izdajnik,Teslić i Bijeljina imaju spomenik poginulim Srpskim borcima u centr...
Ilija je postavio/la komentar u KOSTAJNICA: Penzioneri posjetili manastir Gomionicu
Po potrebi su Srbi, a kad treba Hrvati a i Muslimani.Doboj je grad gdje čak i demobilisani borci rad...
A vi se drzite izdajnika iz sds i pdp u cije ime i komentarisete zato necete spomenu teslic ili bije...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info