Simbolično na Petrovdan i u 5 do 12 Milorad Živković kandidat SNSD-a za gradonačelnika Doboja najavio je žestoku političku borbu "za odbranu Doboja od, kako kaže, probošnjačke politike aktuelnog gradonačelnika Obrena Petrovića".
Živković najavljuje i borbu protiv višegodišnjeg kriminala u Doboju, kao i zaustavljanje zloupotrebe gradskog budžeta, u cilju predizborne kampanje.
Građani Doboja teško žive, a SDS nemilosrdno troši novac poreskih obveznika, radi lične promocije. Posljednji primjer podizanja spomenika logorašima na kojem je uklesano ime gradonačelnika Obrena Petrovića najbolje govori o zloupotrebi budžeta grada.
"Smatramo da je krajnje vrijeme da se spriječi dalje devastiranje grada Doboja, da se rušilačka politika SDS-a koja u kontinuitetu 25 godina vodi ovaj grad, zaustavi", rekao je danas Milorad Živković, kandidat SNSD-a za gradonačelnika Doboja.
Druga simbolika je u Petrovdanu,danu kada je odbranjen Doboj. Živković kaže da su Dobojlije danas prinuđene ponovo da ga brane.
"Krajnje je vrijeme da se krene danas na Petrovdan u odbranu Doboja od probošnjačke politike gradonačelnika Obrena Petrovića", kaže Živković.
Takva politika grad je unazadila , otjerala investitore, među kojima su mnogi u dijaspori i koji jedva čekaju promjene,kaže Živković. U SDS-u odbacuju tvrdnje o trošenju budžeta u predizborne svrhe, a i probosanska politika gradonačelnika Petrovića za njih nije sporna.
"Što se tiče te probosanske politika sila neistina je iznesena, Doboj je i dalje u Republici Srpskoj, nema tu nikakvih promjena", riječi su Danijela Јošića iz SDS-a u Doboju.
Živković najavljuje I borbu protiv kriminala u Doboju. Pred sebe je stavio tri cilja: Pokretanje privrede i povećanje broja zaposlenih, koju je aktuelna vlast uništila, reorganizaciju javne uprave kroz smanjenje prekobrojne administracije i efikasniji rad, te angažovanje resursa opštine na socijalnom zbrinjavanju najugroženijih.{youtube}8r4D-VWha80|500|400|{/youtube}