I BI NEDELJA: Otvorena kuća za Hofmana i kuma

I BI NEDELJA: Otvorena kuća za Hofmana i kuma

Dok su jedni po šumama i halama branili institucije, u centru Modriče su neki izašli iz podzemlja pokazali da u sistemu ka kojem nas vlast gura takvi predstavljaju instituciju.

“Znači, ako me neko bude nervirao, i o mom kumu, znači Tupsonu, u negativnom kontestu pisao, gotovi ste, jel jasno?”, zapretio je glupson dečku u šanku. Onda su blokirali saobraćaj, napravili performans, pokazali mišiće i time bez teksta ostavili policiju.

“Ljubimo ruke, kakvi mišići, svaka čast”, rekli su pipajući policajci. “Ma, nema problema, samo se vi isnimajte, neka ste nam došli, svakako nam je neko trebao da reguliše saobraćaj. Ljudi samo jurcaju k’o muve bez glave, Neka ste ih zaustavili. Ako treba pratnja do susedne opštine, tu smo, nije nam teško”, rekli su kriminalcima.

“Uostalom, svoji smo, toliko nas toga povezuje. A kako se situacija razvija, ako bog da (ovo je nezaobilazna poštapalica za otklanjanje uroka jerbo smo srednjovekovna država ili barem država sa ljudima čiji je rezon iz srednjeg veka) uskoro ćemo bez skrivanja biti i kolege”, rekli su oni u plavom mašući onima bez vrata.

A oni bez pameti su sledili one bez skrupula da bi po šumama mahali zastavom i tražili granicu koje, priznalo je i Pravobranilaštvo, nema.

Za to vreme je Lazar ostao bez rebalansa, skinuo masku i ogolio sistem.

“Ovo je mafijaška država. Korupcija i kriminal su na svakom koraku. Javni novac se preliva u privatne džepove. Institucije su srušene, stoje im samo kulise. Lični interes je iznad svega”, otvorio je dušu čovek koji iznutra poznaje stvari. Niko ko živi ovde nije imao dilemu da govori istinu. Jer, gledamo to svaki dan. I ne samo da pomireni sa situacijom posmatramo, nego nastojimo i da se okoristimo. Nema tog člana stranke koji nema nekog da zaposli, nešto da asfaltira ili nekome diplomu da kupi.

Na Lazarevo “autovanje” moralo je uslediti neko demantovanje. “Treba nam neko kome ništa nije gadno”, rekli su u centrali i svi pomislili na Sanju.

“Odmah bilo jasno da se radi o stranom plaćeniku. On je protiv ovakve republike koja nam je svima najbolja. Pa, dobro, meni je najbolja jer nema druge zemlje na svetu gde bih ja ovakva mogla tako visoko da se popnem i budem merilo svih vrednosti?”, poručila je preko javnih servisa koje koristi kao megafon.

Na pozornici je u nedelji iza nas, doduše u drugom planu, statirao onaj koga je dečak prozreo pre desetak dana. Čeka da pozdrav “đe s’ lopov” padne u zaborav pa ispred sebe istura Željke i ostale Nenade svestan da će mu oni nositi skute sve dok masa ne počne da baca truli paradajz na pozornicu. Doduše, zna on da su u manjini oni koji imaju mozga i hrabrosti da se bune.

“Biće nam sve teže”, rekla je Zorka ministarka. “To vam tako mora biti kad vas mi vodimo. Uvek biramo najteži put jer se tako čeliči čovek. Evo su šefu i deci uveli sankcije, ali ćemo svi da ispaštamo. Mala je to cena za ovakvog mudrog vođu”, objasnila je Zora preko javnog servisa jer su sajtovi institucija oboreni.

“Oborili su nas Amerikanci, ali ćemo mi preko Srbije da se registrujemo”, poručio je Radovan i zaputio se u Beograd da otvori nalog Vlade.

“Da znate da mi je ovde lepše. Razmišljam da se ne vratim. I šef je rekao da nam pamet ne treba jerbo samo pravi probleme i on ne može da se širi. A svi znaju da mi je on sam više puta priznao da sam pametan”, otkrio  je premijer razbaškaren u Beogradu na vodi.

U nedelji iza nas smo saznali i da pet godina postoji Konfucijev institut za koji kažu da je najaktivniji deo Rektorata, ali i celog banjalučkog Univerziteta što lepo govori o budućnosti kineskog jezika na ovim prostorima, ali loše o  univerzitetu i nauci.

Doduše, kad vidimo ko je prvi među studentima, ništa nas ne čudi. Baš takav, izvesni Bjelica, vinuo se i do mesta bajinog savetnika. Sa te pozicije ga je zapalo da kaže šta smatra o američkoj politici što će, shodno efektu leptira, tek izazvati velike potrese u institucijama sa one strane Atlantika.

Oluja, narandžasti alarm i crveno nebom su nas sačekali na kraju nedelje.

"Ne brinem. Zna se da je crvena boja moga boga. On dolazi", zaneseno je rekla Sanja i sela na stepenice da ga sačeka i vidi šta joj je donio iz Subotice.

Mi ćemo tek da vidimo koliko će nas ovaj put koštati.

Maj 05, 2026

Otvoren javni poziv za lokalne zajednice naklonjene mladima

Program „Lokalne zajednice naklonjene mladima“ namijenjen je jedinicama lokalne samouprave koje žele da unaprijede rad…
Maj 15, 2026

PUTEVI: Na većini puteva saobraćaj se odvija redovno

Na većini puteva u Republici Srpskoj saobraćaj se odvija redovno, po suvim, a mjestimično mokrim…
Maj 16, 2026

PUTEVI: Mokri kolovozi, odroni i izmjene režima vožnje na više putnih pravaca

Zbog nestabilnih vremenskih uslova i kiše u većini krajeva Republike Srpske, saobraćaj se jutros odvija…
Maj 15, 2026

VRIJEME: Oblačno jutro, tokom dana pljuskovi i grmljavina

Doboj ovog jutra dočekuje pretežno oblačno vrijeme, uz temperaturu oko 14 stepeni. Vrijeme je promjenljivo,…
Maj 14, 2026

PUTEVI: Povoljni uslovi za vožnju, oprez na dionicama sa radovima i klizištima

Saobraćaj se ovog jutra u Republici Srpskoj odvija nesmetano, a uslovi za vožnju su povoljni.…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Molimo nastavnicu takozvanu ,,METLA NA OPACKE'' da se napusi kurca lagano.Jer nju niko ni u skolu ne...
Pa ja bih ovim tzv. građanima cijenu mesa stavio oko 500 KM, a mlijeko bar 100 KM.
Nije lako biti normalan čovjek, ne smetati drugima i ne nametati im svoje probleme i komplekse. Poje...
Liste se nalaze na sajtu Grada, u odjeljku Gradska izborna komisija.
Ne kažu džaba da su stanovi za seljake i bijedu, svi oni traže stan, a kuće na selu zaključali. Nije...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info