DOBOJ: Sifet Okić nagrađeni za svoj hrabri čin

DOBOJ: Sifet Okić nagrađeni za svoj hrabri čin

Dragan Lukač, ministar unutrašnjih poslova RS, organizovao je danas prijem za 19 hrabrih policijskih službenika koji su ove godine prilikom obavljanja dužnosti pokazali koliko su profesionalni ali i humani, rizikujući svoj život da bi spasili tuđi.

Lukač je rekao da je to tradicionalni prijem za hrabre policajce koji svojim činom ne prezentuju samo sebe i uniforme, već i Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Ističe da su oni garant bezbjednosti i primjer onog najljepšeg što policija u RS ima.

"Zahvalan sam policajcima na hrabrim djelima i siguran sam i da je ovakvih policajaca još mnogo u MUP-u RS", kazao je Lukač.

Sifet Okić, policajac iz Policijske stanice Doboj 2 jedan je od onih koji su danas nagrađeni za svoj hrabri čin jer su se, nakon saobraćajne nezgode u kojoj je automobil sletio u rijeku Spreču, kolega i on spustili niz obalu i spasili život licu koje je bio zarobljeno u autu.

Draganu Samardžiću pripadniku Jedinice za podršku u PU Trebinje kako kaže svašta je prolazilo kroz glavu kada je bio u veoma teškoj i neizvjesnoj situaciji jer je otac prijetio da će ubiti svojih troje djece.

On je svojim tijelom zaklonio djecu kada je otac bacio bombu, a na svu sreću ona nije eksplodirala.

Trivun Nemanja i njegov kolega Đorđe Elek takođe iz Jedinice za podršku u PU Trebinje spasili su dva dječaka koji su ostali zarobljeni na betonskom postolju jednog od stubova mosta nakon naglog porasta vodostaja dok su pecali na Drini.

Kako ističe Nemanja, utom poduhvatu im je pomoglo to što su se bavili raftingom.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

Vi ste "Ćaciji" carevi!🤣
Ре Лазар je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
ХахахахаахаЈошић Данијел патриота.....мојне шеви Лазо, заболи ме тиба....Де питај Данијела, јел масн...
Jošič je morao svega da se naguta,i svašta je radio da se izgradi kao institucija.Još uvjek nije dos...
Ma neka ba ljudi, "naši" su, mi ih birali... je postavio/la komentar u Skoro milion maraka za lizing vozila: pitanja bez odgovora u Doboju
Daće oni nama čarobni napitak, od po jedne kašičice religijskih osjećanja, patriotizma i 'brige' o p...
Bahati, drogirani ili alkoholizovani vozači su za oduzimanje vozačke na duže vrijeme, to ih najviše ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info