DOBOJ: Borci predaju zahtjeve za jedinstveni borački dodatak. Dovoljna kopija lične karte i tekućeg računa.

DOBOJ: Borci predaju zahtjeve za jedinstveni borački dodatak. Dovoljna kopija lične karte i tekućeg računa.

Borci iz Srpske, da bi ostvarili jedinstveni borački dodatak, potrebno je da u sjedište opštine ili grada donesu samo kopiju lične karte i kopiju tekućeg računa.

To je za “Nezavisne novine” ispričao jedan od zaposlenih, koji radi na ovim poslovima.

- Da bi podnijeli zahtjev za borački dodatak, potrebno je da donesu kopiju lične karte, ali i kopiju tekućeg računa ako žele da im dodatak ide na tekući račun. Sve ostalo postoji u spisu i nema potrebe da išta više kopiraju - rekao je ovaj radnik.

Dok u nekoliko lokalnih zajednica u Srpskoj tvrde da proces podnošenja zahtjeva još nije počeo, te da još ništa zvanično nisu dobili, iz nadležnog odjeljenja u Gradskoj upravi Doboj rekli su da se zahtjevi već danas mogu predati.

- Zahtjevi se predaju u Matičnom uredu, a potrebno je da borci donesu ličnu kartu, odnosno kopiju i postoji zahtjev koji se uzme na šalteru i to je to. Zahtjevi se zaprimaju, ali nam još zvanične instrukcije nisu stigle - rečeno je u dobojskoj Gradskoj upravi.

S druge strane, iz Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske tvrde da su nadležnim gradskim odnosno opštinskim organima dostavljene instrukcije u vezi sa zaprimanjem zahtjeva, a “da će o daljem postupanju biti blagovremeno obavješteni”.

- Zahtjevi za ostvarivanje prava na mjesečni borački dodatak predaju su opštinskim/gradskim organima uprave nadležnim za poslove boračko-invalidske zaštite prema mjestu prebivališta borca. Uz zahtjev se prilažu kopije lične karte i tekućeg računa (ukoliko će se isplata vršiti putem tekućeg računa) - rečeno je iz Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske.

Podsjetimo, iz Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske je saopšteno da je danas svim lokalnim zajednicama, opštinama i gradovima upućene instrukcije za postupanje u vezi sa prihvatanjem zahtjeva svih kategorisanih boraca Vojske Republike Srpske za ostvarivanje prava na jedinstveni mjesečni borački dodatak.

Jul 07, 2026

PUTEVI: Saobraćaj se odvija redovno, uz povoljne uslove za vožnju

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj odvija redovno, uz povoljne uslove za vožnju,…
Jul 10, 2026

PUTEVI: Uglavnom povoljni uslovi za vožnju, saobraćaj se na većini putnih pravaca odvija bez većih…

Vozače u Republici Srpskoj danas očekuju uglavnom povoljni uslovi za vožnju, a saobraćaj se na…
Jul 15, 2026

VRIJEME: Oblačno jutro, tokom dana do 34 stepena – uveče mogući pljuskovi

U Doboju je jutros pretežno oblačno, uz temperaturu od oko 20 stepeni. Vjetar je slab,…
Jul 15, 2026

PUTEVI: Saobraćaj se odvija uglavnom nesmetano, uz povoljne uslove za vožnju

Na većini puteva u Republici Srpskoj saobraćaj se odvija bez većih smetnji, dok je usporena…
Jul 07, 2026

VRIJEME: Sunčano jutro, tokom dana toplo uz mogućnost lokalnih pljuskova

U Doboju je jutros sunčano, bez padavina, uz temperaturu od oko 19°C. Vidljivost je dobra,…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

@Ozrenac je postavio/la komentar u DOBOJ: Psi lutalice zaklali četiri ovce u Boljaniću
Ma razumijemo se! ;)
Ozrenac je postavio/la komentar u DOBOJ: Psi lutalice zaklali četiri ovce u Boljaniću
Pa avlijaneri nastanu kad se rsni pas pari sa drugom rasom
@Logikar je postavio/la komentar u DOBOJ: Obilježene 34 godine od Petrovdanske bitke
Ne mogu to obožavaoci lika i djela nečijeg da shvate, mozak je tu ispran kao varkinom, a sve zbog nj...
@Ozrenac je postavio/la komentar u DOBOJ: Psi lutalice zaklali četiri ovce u Boljaniću
I to je, ali ja primjećujem puno onih "avlijanera", djeci se kupuju mahom rasni psi ili psići, a ovo...
@ Ozren_nije_deponija, SNSD OZREN je postavio/la komentar u DOBOJ: Obilježene 34 godine od Petrovdanske bitke
Vidi, vidi... I ova seljačka mahala je konačno dobila profesionalne režimske botove?! :)

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info