Beograd domaćin Kongresa Evropske badminton konfederacije 2025. godine
- Autor V.I. S.P. Dobojski info
- Budite prvi koji će ostaviti komentar!

Beograd će krajem marta 2025. godine biti domaćin Kongresa Evropske badminton konfederacije (BEC), što predstavlja veliko priznanje za srpski badminton i dodatni korak u jačanju njegovog međunarodnog ugleda. Ova odluka doneta je na nedavnom skupu u Budimpešti, gde su se okupili predstavnici evropskih badminton saveza.
Radomir Jovović, koji je reizabran za člana Borda direktora BEC-a, istakao je značaj ovog događaja za srpski badminton: „Smatram da je ovo priznanje ne samo za srpski badminton, već i za državu u celini. Generalni sekretar Badminton saveza Srbije Miodrag Kaličanin i ja, uz podršku brojnih kolega iz regiona i Evrope, uspeli smo da postignemo značajan uspeh na ovogodišnjem Kongresu. Osvojena je dupla pobeda, dok su međunarodne veze dodatno ojačane. Takođe, želim da čestitam kolegama iz Mađarske na odličnoj organizaciji i gostoprimstvu.“
Kongres će okupiti menadžment BEC-a, predsednike, generalne sekretare i druge zvaničnike evropskih badminton saveza, kao i goste iz Svetske badminton federacije (BWF) i ostalih kontinentalnih federacija. Pored značaja za srpski badminton, ovaj događaj će imati i poseban uticaj na Bosnu i Hercegovinu, čiji će predstavnici biti deo skupa.
Predsednik Badminton saveza BiH, Brane Srdić, naglasio je važnost učešća BiH na ovom događaju: „Ovo je odlična prilika da se povežemo sa ključnim ljudima u evropskom badmintonu i osnažimo našu poziciju u međunarodnim okvirima, sa ciljem daljeg razvoja badmintona u BiH. Pored klubova iz Banja Luke i Doboja, u BiH postoje i dva značajna badminton kluba - BK Sabad Sarajevo i BK Herc Široki Brijeg.“
Dario Milačak, predsednik i osnivač Badminton Kluba Sertini Doboj, takođe je istakao značaj prisustva BiH na ovom skupu: „Biti deo ovakvog događaja daje nam dodatni podstrek za dalji rad i razvoj badmintona u Bosni i Hercegovini, a naročito u Dobojskoj regiji. Na ovaj način ćemo predstaviti naš trogodišnji rad, kao i Grad Doboj.“
Organizacija ovog prestižnog skupa pružiće Srbiji priliku da se još jednom dokaže kao pouzdan domaćin velikih sportskih događaja, dok će prisustvo predstavnika BiH doprineti boljoj regionalnoj saradnji i promociji badmintona na Balkanu.
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.
Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske
Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!
Srodni članci
- DOBOJ: Sajam učeničkih radova u Osnovnoj školi „Dositej Obradović” (VIDEO)
- DOBOJ: “Željeznice RS” u minusu 10,5 miliona KM
- DOBOJ: Sudar auta i kamiona, teško povrijeđen muškarac (FOTO)
- DOBOJ: Servisna informacija Policijske uprave Doboj za dan 15.05.2025. godine
- DOBOJ: Javni poziv za redovni prijem djece u vrtiće JPU „Majke Jugović“ za školsku 2025/2026. godinu