DOBOJ: Borac overio titulu
- Autor SportDC
- Budite prvi koji će ostaviti komentar!
Mnogo puta do sada Sloga i Borac pokazali su zašto je fudbal igra koju vredi konzumirati. Međutim, sada su igrali tako da su svima dužni ostali. Velika hladnoća, obilne padavine, raskvašen i blatnjav teren, važnost utakmice…, sve je to uticalo da dva tima ne pokažu više. Doduše, zaslužili su prolaznu ocenu ili malo više od toga. Dok su se igrači privikavali na teške uslove, Siniša Radoja je pored tri defanzivca Sloge prihvatio loptu i lepim udarcem matirao Miroslava Lukanovića.. Onda je u 27.minutu Gedeon Guzina šutirao iz dobre pozicije, a Lukanović pokazao zašto je jedan od najkvalitetnijih čuvara mreže u Srpskoj. Minut kasnije sprečio je novu kapitulaciju Sloge kada je Nenad Kiso snažno šutirao, a golman Dobojlija loptu izbio u polje. Kod domaćih, u prvom poluvremenu snažno je šutirao Goran Lukić i pokazao da mu rešetanje protivničke mreže nije uža specijalnost. Samo što je počelo drugo poluvreme, Sloga je zapretila iz slobodnog udarca, Asmir Avdukić je koristio bogato iskustvo i boksovao loptu. Činilo se da u 53.minutu Sloga preuzima inicijativu kada je Borac udvostručio prednost. Miloš Dujković je sa 16 metara šutirao nisko, po zemlji i pogodio cilj. Nije se preterano radovao jer Dobojlija ne muti izvor sa koga je vodu pio.
Desetak minuta pre kraja ponovo je Goran Lukić ciljao sa distance, nije imao podešene nišanske sprave.
Sve u svemu, Borac je pobedio zasluženo i overio titulu jeseni. Dobojlije su mu poželele uspeh u Premijer ligi BiH, smatrajući da za želje te vrste nije rano.
Sloga je u novijoj istoriji prvi put poražena od tima iz Banja Luke u ulozi domaćina.
Za sve postoji prvi put…
Sloga – Borac (BL) 0:2 /0:1/
Stadion:”Luke”. Gledalaca: 400. Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica). Strelci: Radoja u 4.i Dujković u 53.minutu. Žuti kartoni: Janković, G.Lukić (Sloga), Bečelić (Borac).
SLOGA: Lukanović, Janković, Mahmutović, Hadžikadunić, J.Lukić, Bećarević, B.Lukić (od 72.S.Sarkić ), Todić, Gavrić (od 68.Vuković ), G.Lukić, Radovanović (od 77Lalić ). Trener: Mitar Lukić.
BORAC: Avdukić, Radoja (od 87.Maksimović ), Kiso (od 89.min.Danilović), Erić, Dujković, Raspudić (od 72.Kukić), Guzina, Delić, Bečelić, Zekanović, Kondić. Trener: Vule Trivunović.
Srodni članci
- TEŠKA SAOBRAĆAJKA KOD DOBOJA U sudaru cisterne i automobila ima povrijeđenih, policija na terenu
- DOBOJSKI INFO NAJAVLJUJE: Međunarodni naučni simpozijum o novinama u dijagnostici i liječenju ginekoloških oboljenja
- DOBOJ: Grad i dalje nezaštićen od poplava – Centar za humanu politiku upozorava na višegodišnje propuste
- DOBOJ: Tribina o roditeljstvu sa prof. dr Vlajkom Panovićem povodom Međunarodnog dana porodice
- DOBOJ: Danas isplata naknada korisnicima socijalnih davanja