Menu

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Nema krađe Izbora! Oslobodimo Doboj!

FOTO: Dobojski Info | NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Nema krađe Izbora! Oslobodimo Doboj! FOTO: Dobojski Info | NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Nema krađe Izbora! Oslobodimo Doboj!

Kandidat SDS-a za gradonačelnika Doboja Nebojša Šajinović (37), sudeći prema anketama na našem portalu, ali i velikoj podršci na društvenim mrežama, glavni je favorit za pobjedu na Izborima za prvog čovjeka našeg grada. Ovaj rođeni Drvarčanin, od četvrte godine sa porodicom živi u Pridjelu kod Doboja, u Doboju je završio osnovnu i srednju Ekonomsku školu, nakon čega je u Banjaluci diplomirao na Filozofskom fakultetu - Odsjeku za psihologiju i Fakultetu političkih nauka - Odsjeku za novinarstvo. Godinama je politiku pratio iz jednog drugog ugla, obavljajući poslove voditelja TV Dnevnika na RTRS i RTV BN, intervjuišući političare, ni ne sluteći da će se i sam baviti politikom.

DOBOJSKI INFO: Kako je došlo do Vašeg političkog angažovanja?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Potpuno spontano. Godinama sam opoziciono nastrojen, kritički posmatram sve ovo što se dogadja u RS/BiH i, naravno, imam izgrađen stav o svemu što čini našu stvarnost. Da bih aktivno pristupio SDS-u kočila me samo situacija u tadašnjem SDS-u Doboj, jer sa tim ljudima nisam želio da sarađujem. Odavno sam shvatio da je u pitanju čista zloupotreba SDS i, nakon što se dogodilo to što se dogodilo poslije oktobarskih Izbora, a posebno nakon svih napada na predsjednika SDS-a, kao čovjek sam osjetio potrebu da priđem i da se, zajedno sa časnim ljudima u obnovljenom dobojskom SDS-u, borim. U tom momentu nisam ni slutio da ću, na prijedlog Povjereništva i gospodina Vukote Govedarice, postati kandidat za gradonačelnika.

DOBOJSKI INFO: Javnost je posljednjeg dana 2018. godine sa iznenađenjem dočekala vijest o Vašoj kandidaturi, ali ste odmah osvojili brojne simpatije, koje imate do danas. Kakav je osjećaj biti favorit za pobjedu?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: U meni je jaka želja da doprinesem da naš Doboj konačno vratimo narodu, da zaustavimo ovo masovno bježanje iz Doboja, ne znam koju adekvatniju riječ bih upotrijebio. Sve ovo jako dugo traje, problema je bezbroj, neregularnosti i nepravilnosti i, koliko god da sam ja zbog poslova u drugim gradovima bio odustan iz mog grada, sve vrijeme sam tu, moja lična karta je svih ovih godina dobojska i sa posebnom pažnjom pratio sam šta se ovdje dogadja.

Podršku sam očekivao, ne bih da budem lažno skroman, ali takođe moram da istaknem da sam prijatno iznenađen brojem ljudi koji je pružaju. Ljudi su se prezasitili starih, dobro znanih lica, koja su pokazala koliko znaju i umiju. Pitajte obične ljude šta misle o nima. Zbog toga mi je jasno da narod od mene, opravdano, ima očekivanja i smatra da bih mogao da napravim pomak. I naravno da hoću napraviti pomak, zbog toga sam tu. Iznad svega, spreman sam da odlučno i vrijedno radim, u opštem interesu građana, u opštem interesu Doboja i naše Opštine, svih nas zajedno. Jer, podsjetiću, političari bi i trebalo da obavljaju posao na taj način: u opštem interesu svih ljudi.

DOBOJSKI INFO: Kako smo došli do toga da političari nerijetko ne rade u opštem interesu gradjana?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Tako što smo im dozvolili da kao prioritete stave lične interese i lično bogaćenje, a da im narod postane nebitan. Politika je za njih način da postanu moćni i bogati, a nerijetko ništa ne znaju o politici. Oni narod često ismijavaju, ponižavaju ih i kupuju za mali novac, a od tog istog naroda očekuju da glasa za njih, čak ih zastrušuju, ucjenjuju, samo da bi još opstali na vlasti. To su njihovi prioriteti.

DOBOJSKI INFO: Šta su, prema Vašem mišljenju, stvarni prioriteti?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Novi poslovi, nove firme, ulaganja privrednika, nova radna mjesta - to je prioritet svih prioriteta. Prioriteti su potrebe ljudi, život svakog pojedinca, razvoj koji je u funkciji boljeg i srećnijeg života svih nas. Prioritet je i da su nam na čelnim pozicijama u gradu ljudi koji znaju da rade svoj posao, a ne obične marionete. Žalosno je da mi nemamo sluha za visokoobrazovane ljude i da ih puštamo da idu odavde, samo zbog toga što ne misle kako neko želi da im nametne. Ovaj grad je mnogo više od ovoga što je trenutno. Ovaj grad postoji 700 godina, ništa ne počinje od danas. Ni jedan pojedinac nije veći od Doboja. To je osnov mog djelovanja.

DOBOJSKI INFO: Vaši kritičari kažu da je Obrena Petrovića ovdje nemoguće pobijediti?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: To je priča onih koji potcjenjuju narod, koji misle da naši ljudi nemaju ni grama mozga u glavi. Ovaj izmučeni narod zaslužuje bar toliko da se konačno pojavi nova garnitura mladih političara koja će zaista željeti da napravi neke promjene. Kritičare bih pitao da li su čuli da u Tešnju i Gračanici gotovo da nema nezaposlenih? Da li znaju da se u Tešanj masovno vraćaju ljudi koji su sa porodicama otišli u inostranstvo, jer sada imaju gdje da rade? Da li ste upoznati sa činjenicom da naši ljudi, organizovanim prevozom, putuju i rade u Tešnju, jer u Doboju nemaju mogućnost za to? I svaka čast tim ljudima što im daju priliku da rade, što hrane njihove porodice. Doboj je od pomenuta dva grada udaljen po 20 kilometara. Zašto je toliki problem da ponudimo ljudima nova radna mjesta? Jeste, ako svim silama spriječimo da neko u Doboj uloži novac i otvori mogućnost da običan čovjek radi i živi.

DOBOJSKI INFO: Često čujemo i komentare da je ovdje nemoguće nešto popraviti?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: To govore ovi koji za veliki novac ništa ne rade, svoj novac sakupljaju, kupuju brojne nekretnine i ljudi ih ne interesuju. Tužno je toliko odsustvo empatije prema ljudima, prema socijalnim katerogrijama, prema stvaraocima Republike Srpske, prema porodicama poginulih boraca, prema bolesnoj djeci. Tužno i sramotno. Ali, s druge strane, kada uđete u krug bolnice, Vi plaćate parking 2 KM. Grijanje i vodu preplaćujemo, dok isti ti tzv. direktori voze automobile od preko 100.000 KM. Preko 20 savjetnika savjetuje gradonačelnika, a rezultata nigdje. Ti ljudi čak ni ne dolaze na posao. I šta rade ti savjetnici, zašto dozvoljavaju zloupotrebe budžeta, već godinama? Do kada?

Kako je ovdje moguće nešto popraviti? Moguće je - tako što će doći nova vlast, ljudi koji znaju i hoće da rade. Ali, ti ljudi moraju prije svega da budu časni i odgovorni ljudi.

DOBOJSKI INFO: Ipak, suprotna strana je već proglasila pobjedu. Kako to komentarišete?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Ne znam na osnovu čega su proglasili pobjedu? Oni su pokazali kako rade, njihova pobjeda nema opravdanje, nema poentu. Da li još neko vjeruje u tu priču da će oni nešto promijeniti? Mislim da u to ne vjeruju ni mala djeca, ona ista djeca koju zlupotrebljavaju u prerano otpočetoj predizobornoj kampanji, fotografišući se sa njima dok im poklanjaju paketiće, naravno uz uključene mikrofone i kamere. U tu priču ne vjeruju ni penzioneri, bez obzira na to što im za praznike možda poklanjaju pečene prasiće, a ne vjeruju ni porodice poginulih boraca. Poklanjaju, novcem koji su oteli od svih nas. Volio bih da shvatim poentu. Oni su "gazde" i mogu da imaju bukvalno sve, a svi mi možemo da umremo, nestanemo, bježimo i da usput ćutimo? Pozivam moj narod na bojkot svega toga. Kad kažem "moj narod", podrazumijevam i sve druge nacije i narodnosti. Ne umijem da mrzim, moja politika je politika mira, poštovanja i dostojanstva i svima želim da obezbijedim život dostojan čovjeka.

DOBOJSKI INFO: Da li i na koji način mladi mogu da utiču na promjene?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Jedino mladi i mogu da utiču. U njima je budućnost, to nije fraza. Mladi konačno moraju da shvate da je ovo njihova zemlja i da je prijeko potrebno da se bore za nju. Njemačka nije ljepša od Republike Srpske i BiH. Od ignorisanja problema nema ništa, mi im prepuštamo da vode naš grad, da odlučuju umjesto nas i svi se sklanjamo. I ja sam to radio. Prije no što i sam pobjegnem glavom bez obzira iz svoje zemlje, želim da se borim, do posljednjeg daha ako treba.

DOBOJSKI INFO: Kako danas funkcioniše SDS u Doboju?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Povjereništvo Gradske organizacije SDS Doboj radi u punom kapacitetu, vrata SDS-a u Vidovdanskoj ulici ponovo su otvorena za sve simpatizere i istinske članove SDS-a, svakog dana obavljamo na desetine sastanaka, konsultacija, aktivno radimo na terenu... Pozivam sve dobre ljude da nam se pridruže i da se ne plaše. Pozivam mlade ljude da se pridruže i drugim partijama, da se zajedno borimo ne za partije, nego za bolje dane svih nas zajedno, jer mi smo jedno, zašto dozvoljavamo da nas svađaju, truju, zašto ne smijemo da kažemo šta mislimo? Siguran sam u to da bismo svi voljeli da živimo u boljem Doboju, kao i da bi svako od nas želio da ima šansu da živi, radi, ne bježi i da se smije.

DOBOJSKI INFO: Čega se naši ljudi plaše?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Plaše se da će ostati bez posla, plaše se da će im neko nauditi, na ovaj ili onaj način. Taj kukavičluk ljudi koji žele da iznude pobjedu pokazuje zapravo njihov strah od nas, jer su svjesni da ih niko ne voli. Čak i oni koji glasaju za njih to čine zbog toga što su im privremeno dali posao, što ih ucjenjuju, niko ni od tih ljudi koji su primorani da glasaju za njih ni ne pomišlja da su oni sposobni da naprave nešto od Doboja. Zato što i nisu.

DOBOJSKI INFO: Kako na sve ovo gledaju istinski članovi SDS-a, ljudi koji su osnivali partiju?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Kako da gledaju? Obespravljeni, poniženi, izdani. Jedan dio tih ljudi čini povjereništvo SDS-a Doboj, to je jedna fantastična hrabra ekipa ljudi, ljudi koji vole svoj narod, svoj grad i koji se bore cijelim bićem za promjenu. Njihov entuzijazam treba da služi za primjer.

Mnogi ljudi ne smiju javno da nas podrže, jer imaju djecu kojoj prijete otkazima na poslu, itd. Sve ovo što govorim javna je tajna u Doboju i svi mi to znamo, samo je konačno došlo vrijeme da neko to otvoreno i direktno kaže. Pozivam sve istinske SDS-ovce da nam se pridruže, da shvate da mora da postoji način da napravimo promjene i da konačno Doboj učinimo gradom, a naše planine: Ozren, Krnjin, Vučjak i Trebavu - stubovima ovog grada. Ne zaboravimo naša lijepa sela! Želim da ožive, da se razviju, a ne da nestajemo. Da li ste čuli za podatak da u 300 BH sela više nema ni jednog stanovnika, a da u gotovo 1500 sela ima manje od 10 stanovnika? Ko onda može da me ucijeni da glasam za nešto što mi vrijedja zdrav razum? Ja to stvarno ne razumijem.

DOBOJSKI INFO: Čini se da ćete veliku podršku dobiti od apstinenata, kao i ljudi iz drugih partija?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Apsollutno sam siguran u to. Apelujem na sve ljude, posebno mlade ljude, da se trgnu i da izadju na Izbore. Oslobodimo naš grad! Ne dajte da vas uvjere u to da će Izbori biti pokradeni. Nećemo im to dozvoliti. Ne dozvolimo da, zbog 20 porodica, ovaj grad ostane talac njihove sulude politike. Imamo mi mnogo pametnih, obrazovanih, iznad svega časnih i poštenih ljudi, koji mogu da kažu NE ovom haosu. Pozivam da u svima vama, kao što je i u meni, prorade prkos, inat i borba.

Svaki građanin Doboja za mene ima istu vrijednost, svakog čovjeka uvažavam i svako ima pravo na život, pravo na posao, na dostojanstven život. Gradska vlast o svima mora da brine i za mene će svi biti jednaki. Niko nije veći od Doboja, a svaki pojedinac je dio Doboja i, molim Vas, nemojmo više da dozvolimo da nas potcijenjuju.

DOBOJSKI INFO: O problemima u Doboju govorite na direktan i, čini mi se, iskren način, netipičan za političare?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Govorim, jer jesam iskren. Prije no što sam postao političar, prije svega sam čovjek, nakon toga i psiholog, zatim i novinar, moja dužnost je traganje za istinom, ja drugačije ne umijem. Istina boli, svjestan sam, ali sve dok ne prestanemo da se borimo - živi smo. Za političke govore, prepune napamet naučenih fraza, više nemamo vremena.

DOBOJSKI INFO: Da li se plašite? Pojedinci o Vama govore kao neobično hrabrom čovjeku, prije svega jer ste na sebe preuzeli nezahvalnu ulogu?

NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Ne, nikoga i ničega se ne plašim, osim Boga. Imam li razloga da se plašim? Govorim li neistinu? Oni treba da se plaše, jer čine loše svom narodu. Vrijeme je da priznaju poraz i da shvate da ih niko više ne želi. Želim da ostanem u svom gradu, želim da moj tek rođeni sin živi ovdje, želim da svi dobijemo mnogo djece u ovom gradu. To je moja iskrena želja i siguran sam u to da će to ljudi prepoznati.

DOBOJ OPEN 2019 Teniski klub Doboj

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

50 Komentara

 • Cincilinci
  Cincilinci ponedeljak, 04 februar 2019 08:55 Link komentara

  Ne znam čovjeka, ali govori ono što bi rekao svaki normalan čovjek u ovom gradu da smije. Ne vjerujem da može pobijediti, ali mu treba dati podršku, jer dosta je, braćo, bilo i Ovih više! Možda se iz te podrške njemu nekad nešto i izrodi za ovaj grad... A vi, koji sebe nazivate SDSovcima, mora da ste mnogo zbunjeni i razočarani. Šta će biti kada vaši dojučerašnji šefovi koji su do juče pljuvali Dodika, svi redom pređu SNSD za mjesec ili dva? Hoćete li i vi s njima? A šta ako prekosutra odluče da pređu u SDA? Hoćete li i vi s njima? Možda nekako i razumijem vas što uredno primate redovno opštinske plate, ali šta je s vama što godinama hodate uz njih i godinama vas lažu i obećavaju vam zaposlenje, a vi se zadovoljavate mrvicama? Hoćete li i dalje da ćutite?

  Prijavi
 • Kostajnica
  Kostajnica petak, 01 februar 2019 20:17 Link komentara

  Vladajuci znaju broj zaposlenih, ali vladajuci nisu biljezili broj otpustenih. Sta to bijese bumerang?

  Prijavi
 • Za presjednika
  Za presjednika petak, 01 februar 2019 10:17 Link komentara

  Govedarica dodji u Doboj jer Doboj to od tebe zasluzuje. Obidji licno sa Sajinovicem odbore. Vremena nema a ponovljenu kradju bagra sprema. To zasluzuju tvoji glasaci , a znas i sam da i njeni presjednici. Dodji ovo je tvoj grad. Jer ti si jedini presjednik koji je smjeo presjeci unistavanje ovog grada. Dodji imas prave ljude vredne i hrabre vise godina zeljni istine i hrane.

  Prijavi
 • Jaran tvoj
  Jaran tvoj petak, 01 februar 2019 10:02 Link komentara

  U Grabovici sjede sređena i nasmijana nasa odbornica Brana, zaboravljajuci da joj je i sminku dala njena stranka stara. Tvoj SDS.

  Prijavi
 • Starcevic
  Starcevic petak, 01 februar 2019 09:57 Link komentara

  Na Visu se viori zastava da se sjetis Zeljko koja je tvoja stranka. Tvoj SDS.

  Prijavi
 • Prnjavor.
  Prnjavor. petak, 01 februar 2019 09:52 Link komentara

  Srdjo brate sto te jase? Usmjeri svoje glasace.

  Prijavi
 • Boljanic
  Boljanic petak, 01 februar 2019 09:48 Link komentara

  Daca nasa postena zena bez plakata, pljunu svojih 5000 glasaca.

  Prijavi
 • Samo za Jerinica
  Samo za Jerinica petak, 01 februar 2019 09:44 Link komentara

  Ja cu glasati za Jerinica zato sto obren nije slagao platio je racune gradskoj toplani koje je i obecao. Ali Ahaha.

  Prijavi
 • није Слобо крив, ми смо говна
  није Слобо крив, ми смо говна petak, 01 februar 2019 08:31 Link komentara

  Ево јединствене прилике за све искрене СДС-овце да промјените слику о вама која је створена. До сада сте мислили да сви имају нешто против СДС, међутим, затровали су вам мозак и нисте видили у сопственом дворишту да је проблем до људи који воде, односно уништавају Добој. Сада када имате подршку свих нормалних грађана, чланова других политичких партија и нормалног кандидата ајде да вас видим сада СДС-овци. Наравно, питање желите ли и даље бити дупеувлакачи Обренове групе или грађани који желе добро своме граду. Част кандидату Небојши Шајиновић, од мене ће глас добити али тешко да ће побједити. Уиграна је ово екипа, која зна само за крађу гласова и куповини гласова на челу са Ненадом Палексић.

  Prijavi
 • Samuraj s Vozuce
  Samuraj s Vozuce petak, 01 februar 2019 07:51 Link komentara

  Dobro jutro,službenici Gradske uprave i zposleni u gradskim ustanovama i preduzećima.Još jednom pažljivo pročitajte ovaj intervju i shvatit ćete da je Nebojša dio vas i da mu nije namjera da sutra vrši bilo kakvu odmazdu zbog toga što ste tu gdje jeste.Neka se brinu Fiktivni savjetnici,načelnici i šefovi,vd direktori,izvršni i raznih drugih naziva,koji svojim neradom prave milionske štete a račun plaćaju građani Doboja.Zato nemojte pristati na njihove uvjene,prijetnje i reketiranje i 17.februara ih kaznite onako kako oni vas godinama kažnjavaju.

  Prijavi

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh