AKTIVNOST DOBOJSKIH PENZIONERA Posjeta manastirima Papraća i Lovnica (FOTO)
- Autor Slobodan Babić Dobojski Info
- Budite prvi koji će ostaviti komentar!
U okviru planiranih aktivnosti dobojski penzioneri posjetili su manastire Papraću i Lovnicu koji se nalaze u blizini Šekovića. Oko 100 penzionera oduševljeno je izletom i upoznavanjem sa onim što su vidjeli i doživjeli u krugu dva velika manastira.
U manastiru Papraća, na izvoru rijeke Spreče a koji se nalazi na pola puta između Šekovića i Zvornika u istoimenom mestu ispod planine Borogovo, dobojsker penzionere je dočekao i ukratko o istorijatu, koji je buran i ispunjen kontraverznim tumačenjima o postanku, upoznao starješina manastira.

Nakon boravka i ugodnog razgovora u Papraći dobojski penzioneri posjetili su i manastir Lovnicu udaljenu 12 kilometara prema Zvorniku. Ovaj ženski manastir, na izvoru rječice Lovnice, čija voda je ljekovita i iscjeliteljska, i o kome već 11 godina brigu vodi monahinja Jovana sa četiri sestre, okružen je cvijećem i zelenilom. I ovaj manastir ima burnu istoriju a zadužbina je kralja Dragutina Nemanjića. Ovaj manastir smatra se drugim po iscjeljenjima nakon manastira Ostrog.
- Ovakvi izleti i posjete manastirima o kojima smo do sada samo slušali, a koje nam omogućuje naše rukovodstvo, veliki su za nas penzionere i želja nam je da što češće obilazimo svetinje u Republici Srpskoj, kažu zadovoljni penzioneri.
Srodni članci
- NAJAVA NEVREMENA: U srijedu cijela Republika Srpska pod udarom grmljavinskih nepogoda
- DOBOJ: Za neadekvatno držanje oružja kazne i do 15.000 KM
- DOBOJ: Predavanje o bezbjednosti djece uoči Međunarodnog dana nestale djece
- DOBOJ: Centar za humanu politiku traži osnivanje posebnog tužilaštva za gonjenje sudija i tužilaca
- Plodni dani tetka Radovana