DOBOJ: Fotografija Dušana Vukovića iz Trebinja proglašena za najbolju (FOTO)
- Autor SRNA
- 2 Komentara

Dušan Vuković iz Trebinja pobjednik je prvog foto-maratona “Doboj u fokusu” na kojem je učestvovalo šest eminentnih fotografa iz Republike Srpske, Federacije BiH /FBiH/ i NJemačke.
Vukovićevu fotografiju je kao najbolju ocijenio žiri iz Foto-saveza Srbije, i to sekretar Miroslav Predojević, te majstori fotografije Maja Stošić i Hadži Miodrag Miladinović.
Drugo mjesto dodijeljeno je Vladimiru Tadiću iz Banjaluke, a treće Siniši Skenderiji iz Viteza.


Pohvalu za fotografiju dobio je Zoran Lazić iz Doboja koji je Srni rekao da su na takmičenju, koje je u Doboju održano 19. i 20. novembra, učestvovali i Igor Ristić iz Berlina, te Aljoša Vajgelt iz Esena.
Lazić, koji je bio koordinator manifestacije, kaže da je foto-maraton “Doboj u fokusu” pilot-projekat i prvo dešavanje ovog tipa u Republici Srpskoj, te da je bio pozivnog tipa.
On je pojasnio da su fotografi obilazili nekoliko turističkih lokacija na planini Ozren, poput Gostilja, farme jelena lopatara i baze “Paragost”, a u saradnji sa Kulturno-umjetničkim društvom Doboj fotografisani su i članovi ovog društva u autentičnim narodnim nošnjama ovog i drugih krajeva Republike Srpske.
Fotografisana je i arhitektura modernog Doboja, odnosno dijela grada koji se širi.
Foto-maraton organizovalo je dobojsko Udruženje za razvoj seoskog turizma, njegovanje tradicije i čuvanje nasljeđa “Staro nasljeđe” uz podršku gradske Turističke organizacije i Gradske uprave Doboj.
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.
Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske
Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!
Srodni članci
- DOBOJ: Sajam učeničkih radova u Osnovnoj školi „Dositej Obradović” (VIDEO)
- DOBOJ: “Željeznice RS” u minusu 10,5 miliona KM
- DOBOJ: Sudar auta i kamiona, teško povrijeđen muškarac (FOTO)
- DOBOJ: Servisna informacija Policijske uprave Doboj za dan 15.05.2025. godine
- DOBOJ: Javni poziv za redovni prijem djece u vrtiće JPU „Majke Jugović“ za školsku 2025/2026. godinu