Menu

DOBOJ: Promocija brošure "Moj poseban drug-drugarica" (FOTO)

 • Autor  Dobojski Info
 • 3 Komentara
FOTO: Dobojski Info | DOBOJ: Promocija brošure "Moj poseban drug-drugarica" FOTO: Dobojski Info | DOBOJ: Promocija brošure "Moj poseban drug-drugarica"

U četvrtak, 12. decembra u 12 časova u Osnovnoj školi "Vuk Stefanović Karadžić" u Doboju Udruženje za pomoć djeci sa posebnim potrebama, u okviru obilježavanja "Sedmice inkluzije", održalo je promociju brošure "Moj poseban drug-drugarica.

Brošura je dio projektnih aktivnosti sponzorisanih zahvaljujući Foundation Carmeuse, koja je dugogodišnji prijatelj Udruženja i podrška za brojne projekte i aktivnosti. Iz Udruženju su uručili Zahvalnicu za Foundation Carmeuse Katarini Todorivić.

"Najveći doprinos su nam pružili na programu za socijalnu integraciju inkluziju predškolske djece "Kutak za djecu". Kroz programske aktivnosti "Kutka" djeci grada Doboja poklonjene su četri pozorišne predstave. Više od 400 mališana je uzelo učešća u zajedničkim projektima. Svakako je naznačanije to što su mogućnost da svoj talenat i želju za igrom dobila djeca sa poteškoćama u rastu i razvoju ravnopravno sa svojim vršnjacima.", kazala je Sanja Živković.

Brošura "Moj poseban drug-drugarica" nastala je kao rezultat radionica na temu "Kako pravilno pristupiti osobi sa invaliditetom i poteškoćamu u rastu i razvoju". Uveliko zaslužni za njihovo kreiranje su mladi sa invaliditetom iz Udruženja oboljelih od dječije paralize i paraplegije Sanja Dejanović i Goran Babić, koji su svoja iskustva i znanja prenosili na radionicama u "Kutku" i osnovnoj školi.

Radionice koje su držali u školi podstakli su učenike iz Podmlatka Crvenog krsta Osnovne škole "Vuk Stefanović Karadžić" da naprave radionice za svoje drugove u razredima, tako da su zahvalnice za podršku inkluziji dobile Anastasija Bjelanović, Anastasija Marković i Milana Jović. Svesrdnu pomoć Udruženje je imalo i od Koalicije OOSI regije Doboj. Predstavnik OOSI Zoran Panić čestitao je Sanji i Goranu, istako važnost unapređenja položaja osoba sa invaliditetom ali i potrebu da se mladi kroz organizacije i udruženja osposobljavaju da budu aktivni u promovisanju svojih prava.

U ime Koalicije Tolerantno i pozitivno iz Doboja Esad Bećirović naglasio je važnost razvoja tolerancije u svim segmentima života. Naša Koalicija TPD je spremna da pruži podršku školama i zajednički realizuje aktivnosti u tom pravcu, jer škole nisu samo obrazovne već i vaspitne ustanove.

Uz promociju brošure u školi su započeli i sa akcijom za obnovu igrališta, koje je jedino igralište sa prilagođenim pristupom osobama koje koriste invalidska kolica. Direktor škole Ljubiša Blagojević zahvalio se svim prisutnima, i rekao da je škola od svojih sredstava realizovala betonirani pristup djeci u invalidskim kolicima, ali da su potreba sredstav za dalju obnovu.

"Drago mi je da mogu pozdraviti Sanju Dejanovićk oja je bila učenica naše škole, i zadovoljstvo je kada vidite njene rezultate u daljem obrazovanju. Učenici naše škole danas su zajedno sa Udruženjem organizovali i simboličnu prodaju učničkih radova a sredstava su namjenjena obnovi. Svjesni su važnosti koje ove igralište ima za njihove drugare i to je njihov način podrške. U ovakvom stanju nije sigurno za upotrebu, oštećenja su nastala usljed izloženosti vremenskim uticajima, korištenju. Štetu su činili najviše oni koji su se ponašali nesavjesno, uništavajući za nas veoma važne sprave za igru djece koja koriste invalidska kolica. Zato smo i morali preduzeti mjere sigurnosti od postavljanja rasvjete, kamera, popravke ograde. Sva djeca imaju pravo na igru, zato i pozivam sve ljude dobre volje da nam se pridruže u ovoj akciji, jer igralište je uvjek dostupno za svu djecu našeg grada."

3 Komentara

 • @Bjelosevic
  @Bjelosevic petak, 13 decembar 2019 16:32 Link komentara

  Moj Bjelosevicu dok smo bili drugovi i drugarice u ovom drustvu je sve stimalo,i sva ova infrastruktura koju i danas koristimo je napravljena za vakta drugova.I da znas,drugovi su bili veca gospoda i lafovi od ove "gospode" koja danas arci i koristi ono sto su drugovi napravili da nas pljackaju.I zato malo vise postovanja za drugove.....

  Prijavi
 • Vladimir
  Vladimir petak, 13 decembar 2019 14:02 Link komentara

  @Bjelosevic
  Jesi li ti pročitao članak i pokušao skontati na koga se isti odnosi ili si samo glup i "kratkovid" kod očiju...

  Prijavi
 • Bjelosevic
  Bjelosevic petak, 13 decembar 2019 10:20 Link komentara

  Čudo jedno kako se komunjarskih navika ne mozemo rijesti, ajd sto ne mozete vi matori, nego i na mladje prenosite. Kakav DRUG?!
  PRIJATELJ, BRAT, POZNANIK, sta drug?!
  SMRT KOMUNIZMU!

  Prijavi

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh