Logo
Odštampajte ovu stranicu

DOBOJ: Predstavljena knjiga "Kuda zvijezde odlaze danju"

U Umjetničkoj galeriji Centra za kulturu i obrazovanje u Doboju večeras je predstavljena knjiga "Kuda zvijezde odlaze danju", Ajle Čabrić iz Maglaja.

Recenzent knjige Jovanka Stojčinović Nikolić rekla je novinarima da knjiga sadrži 58 lirsko-filozofskih zapisa, koji se nastavljaju jedan na drugi, ali nisu ciklusno raspoređeni. 

"Čabrićeva obrađuje jednu zajedničku temu. Postavlja pitanja između života i smrti, odnos između dobra i zla, ljubavi i neljubavi, istine i neistine, prošlosti i budućnosti", navela je Nikolićeva. 

Ona je dodala da je Ajla Čabrić sa šesnaest godina, koliko je imala kada je knjiga dovršena, koristila dobre rečenice - kratke, smislene i razumljive. 

Direktor dobojskog Centra za kulturu Vukosava Sofrenić navela je da ova ustanova daje priliku i prostor i mladim autorima - "dovoljno hrabrim da napišu knjigu". 

Ajla Čabrić rođena je 1999. godine u Tešnju. 

Srodni članci

Webmaster © Robna Kuća Doboj. Sva prava pridržana.