DOBOJ: Otvorena izložba stripa (FOTO)
- Autor SRNA
- Budite prvi koji će ostaviti komentar!
Veći broj ljubitelja stripa iz Doboja prisustvovao je otvaranju druge po redu izložba stripa na kojoj su izloženi radovi domaćih i autora iz Srbije, Hrvatske i Bugarske.
Organizator izložbe Borislav Maljenović rekao je da je cilj izožbe da se mladi podstaknu da pokažu talenat i da druženjima za vrijeme crtanja nakratko odvoje od svakodnevice koju nosi era masovnih medija.
"Strip je na ovim prostorima dugo živio tiho, ali posljednjih godina, kao medij i deveta umjetnost, vraća staru slavu", kaže Maljenović.
On je dodao da je strip dostupan svim uzrastima, zabavan i da, osim malo talenta, ne zahtijeva akademsko obrazovanje.
Na izložbi koja je otvorena u umjetničkoj galeriji Centra za kulturu predstavljeni su i radovi autora iz Udruženja strip autora i obožavalaca stripa Republike Srpske "Deveta dimenzija".
Maljenović trenutno radi na srpskom i balkanskom stripskom serijalu "Vekovnici" scenariste Marka Stojanovića, na kojem je angažovano šezdesetak crtača iz zemalja Jugoistočne Evrope. Ovaj strip je 2012. godine proglašen za najbolji u Evropi.
Prema njegovim riječima, na procesu izrade jedne table stripa angažovan je veliki broj učesnika, među kojima su crtači, ilustratori i koloristi.
Nakon otvaranja izložbe, Maljenović je sinoć održao i malu radionicu izrade stripa.
Izložba stripa biće otvorena do kraja oktobra.
http://www.dobojski.info/kultura/item/14874-doboj-otvorena-izlozba-stripa-foto?print=1&tmpl=component#sigProGalleria0bc1931b87
Srodni članci
- DOBOJ: Dom zdravlja organiziuje edukativnu šetnju za djecu “Planinarska bajka”
- DOBOJ: Zlato i bronza za džudiste "Ozrena" na međunarodnom turniru u Slovačkoj
- PAD BROJA OGLASA, ALI RAST PRIJAVA: Tržište rada u BiH pod pritiskom
- ELEKTRO-DOBOJ: Prekid u napajanju zbog planiranih radova
- DOBOJ: U protekla 24 časa rođene četiri djevojčice i dva dječaka