PUTEVI: Brojni radovi i privremene obustave saobraćaja
- Autor Se.In. Dobojski info
- Budite prvi koji će ostaviti komentar!

Saobraćaj se jutros u Republici Srpskoj odvija redovno, po pretežno suvim kolovozima. Međutim, vozačima se skreće pažnja na mjestimično smanjenu vidljivost zbog jutarnje magle, naročito u kotlinama i uz riječne tokove Save, Une i Drine, kao i na mogućnost sitnijih odrona na dionicama u usjecima. Iz Auto-moto saveza Republike Srpske savjetuju maksimalan oprez i prilagođenu vožnju.
Na putevima širom Srpske aktuelni su brojni infrastrukturni radovi koji utiču na režim saobraćaja:
-
Na regionalnom putu R459a Vršani-Rača danas od 07 do 17 časova izvode se radovi na sanaciji oštećenja kolovoza. Saobraćaj se odvija naizmjenično jednom trakom.
-
Na magistralnom putu Dobro Polje–Miljevina (lokalitet MHE B-3) i dalje je izmijenjen režim zbog radova koji će trajati do 1. novembra.
-
U Dragočaju, na putu MI-108 Ivanjska–Šargovac, radi se na sanaciji raskrsnice, saobraćaj se odvija naizmjenično.
-
Na putevima Vrbaška–Mrakovica i Ugljevik–Glavičice u mjestu Ugljevik Selo saobraćaj je potpuno obustavljen zbog klizišta.
-
U rejonima Tuhalji (Foča–Dobro Polje) i između tunela Čemerno–Surdup (Gacko–Tjentište) saobraćaj se odvija otežano.
-
U Kostajnici (Doboj-Modriča), zbog radova u kamenolomu, do 10. jula svakodnevno dolazi do kratkotrajnih obustava od 10 do 16 časova.
-
Na putu Prnjavor–Ukrina u mjestu Vijačani i Karanovac–Kneževo u Ljubačevu, zbog klizišta se saobraća jednom trakom.
-
Na više dionica oko Prijedora, kao i u Novom Goraždu, Bijeljini i Foči, aktuelni su radovi koji uključuju privremene obustave i naizmjenično propuštanje vozila.
-
Na putu Doboj–Maglaj, u mjestu Trbuk, i dalje traju deminerski radovi.
-
Na prevoju Ljeskove vode (Razboj–Rudanka) teretna vozila se preusmjeravaju na alternativne pravce, dok putnički saobraćaj teče usporeno.
-
Na brojnim lokacijama, uključujući magistralne puteve Klašnice–Gradiška, Rudanka–Doboj, Brodar–Višegrad i druge, režim saobraćaja je izmijenjen zbog radova na tunelima, rehabilitaciji kolovoza, bušačko-minerskih radova i rekonstrukcija.
Zabrane saobraćaja i ograničenja:
-
Na više lokacija, uključujući Mačkovac, Podnovlje, Klašnice, Rudo, Foča–Šćepan Polje, uvedene su zabrane za teretna vozila teža od 10, 12.5, 16 i 30 tona, zbog oštećenja mostova i kolovoza.
-
U Ugljeviku, u rejonu Vučjaka i Mezgraje, zabranjen je saobraćaj za sva vozila, osim onih RiTE Ugljevik, dok se putnička preusmjeravaju na lokalne, a teretna na magistralne pravce.
U Federaciji BiH, danas su najavljeni radovi i privremene obustave u Rajlovcu, na dionici Velika Kladuša–Bužim, kao i na autoputu A1 i magistralnim pravcima Sarajevo–Pale, Jablanica–Mostar i drugim.
Na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja za putnička vozila, ali je i dalje na snazi obustava saobraćaja na GP Brčko–Gunja za sve osim pješaka i biciklista. Na GP Karakaj (Zvornik) važi zabrana za vozila preko 5 tona, dok je za šlepere i teretna vozila na GP Šepak dozvoljen prelazak samo u određenim vremenskim intervalima.
Vozači se pozivaju na dodatni oprez i savjesno ponašanje u saobraćaju, a sve vanredne situacije mogu se prijaviti slanjem poruke i fotografije na broj "vozačke solidarnosti" – 066/823-000, saopšteno je iz AMS Republike Srpske.
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.
Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske
Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!